Око - вкрай вразливий орган, тому травмувати його дуже легко. На жаль, не завжди вдається зберегти око, а відповідно й зір. Згідно з медичними дослідженнями, більшість випадків у травматології ока трапляється на виробництві, і з них більше половини - через недотримання правил техніки безпеки. Наша стаття допоможе вам обрати правильний захист для своїх співробітників.
ЧОМУ ВАЖЛИВО ЗАБЕЗПЕЧИТИ СПІВРОБІТНИКІВ ЗАХИСНИМИ ОКУЛЯРАМИ?
Щодня на виробництві люди отримують пошкодження очей різного ступеня тяжкості. Легкі ушкодження очей спричиняються зазвичай потраплянням дрібних чужорідних тіл - вітром пилу, що переноситься, частинками окалини, дрібною стружкою тощо. Важкі травми очей і обличчя спричиняють осколки, що відлітають під час обробки металу, каменю, скла, дроблення льоду. Шкідливим виробничим фактором є випромінювання при електрозварюванні та газозварюванні. Можливі також термічні опіки очей та ураження хімічними речовинами (кислоти, луги, розчини). Ураження очей може своєю чергою спричинити повну або часткову втрату зору.
ЯК ОБРАТИ ПРАВИЛЬНІ ЗАСОБИ ЗАХИСТУ ОЧЕЙ?
До найпоширеніших засобів захисту очей та обличчя відносяться окуляри відкритого і закритого типів, захисні лицьові щитки з наголовним кріпленням або кріпленням на каску.
Основні функції ЗІЗ очей полягають у забезпеченні захисту від таких видів небезпеки:
механічних впливів
впливу агресивних хімічних речовин
оптичного випромінювання
частинок розплавленого металу і гарячих частинок
крапель і бризок металу
грубодисперсних аерозолів (пилу)
газів і дрібнодисперсних аерозолів
теплового випромінювання
або будь-якої комбінації цих факторів
ВАЖЛИВІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ЗАХИСНИХ ОКУЛЯРІВ, НА ЯКІ ВАРТО ЗВЕРНУТИ УВАГУ:
Захисні окуляри не повинні мати частин, що виступають, гострих кромок або інших дефектів, які можуть викликати комфорт або завдавати шкоди під час експлуатації.
ЗІЗ очей, що перебувають у контакті зі шкірою людини, мають бути виготовлені з матеріалів, що не викликають подразнення шкіри.
Відкриті окуляри бажано повинні мати дужки, з можливістю регулювання за довжиною та/або кутом нахилу.
Конструкція окулярів має запобігати виникненню точок тиску на чутливу ділянку носа, очей і вух.
Окуляри повинні забезпечувати відсутність втоми очей - у разі використання захисних окулярів протягом усієї робочої зміни.
Засоби індивідуального захисту очей та обличчя повинні мати маркування згідно з ДСТУ EN 166. Маркування наноситься безпосередньо на виріб і на його індивідуальну упаковку
Окуляри повинні мати Декларацію відповідності технічному регламенту ЗІЗ, а також висновок СЕС.
Comments